۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
English
صفحه اصلی
1396/10/19 جلسه شوراي اداري شهرستان بشرويه برگزار گرديد
جلسه شوراي اداري شهرستان بشرويه برگزار گرديد

عليرضا زمان زاده در نشست شوراي اداري شهرستان بشرويه با اشاره به حوادث اخير كشور بيان كرد: متاسفانه دشمنان اسلام در چند روز اخير تلاش كردند تا كشور و امنيت را برهم بزنند ولي مردم بسيار هوشيارند و  نيروهي نظامي وانتظامي به خوبي مديريت كردند.فرماندار با تاكيد بر اينكه بايد تلاش شود تا زيرساخت ها تكميل گردد گفت: در نظام ما مباحثي از جمله گراني ها  بوده  و دولت نيز كم و كاستي ها را قبول دارد ،وضعيت اشتغال مناسب نيست و از ادوار گذشته نيز يك سري سياست هاي اشتباهي اجرا شد  و تمام اين مشكلات يك شبه حل نميشود و نياز است تا زيرساخت ها فراهم شود‌.

فرماندار افزود: تمام مشكلات روي هم امده  تا اينكه امروز برخي اقلام  مقداري گران شد  و موجب اعتراضات مردم را فراهم كرد.

فرماندار بشرويه افزود: از هيچ مديري پذيرفته نخواهد بود كه مشكلات مردم را بدون حل و يا توجيه مناسب بگذارد چرا كه خواسته هاي مردم به حق است و ما براي اين مردم بايد خدمت كنيم. وي در ادامه با اشاره به اعتبارات تخصيص يافته به شهرستان بشرويه خاطر نشان كرد: دولت خدمات خوبي را ارائه كرده  از جمله مي توان به اقلام مختلف بودجه اي اشاره كرد كه بالغ بر 26 ميليارد تومان كمك هاي دولتي در سال 96 به بشرويه بوده است.

 زمان زاده افزود: در بخش تملك استاني ، اقدامات قانوني، تملك استاني و ميزاني ماده 180  نيز  به ترتيب قريب به 40درصد  و 27 درصد تخصيص  اعتبار داشته ايم كه نياز است تا مديران پيگير باشند و سهم شهرستان را جذب كنند.

 فرماندار بشرويه از اجراي طرح هاي مختلف اشتغال زايي خبر داد و گفت: در حوزه اشتغال 4 طرح اجرا شده و طرح پنجم نيز كه  با محوريت روستايي عشايري است ابلاغ شده كه سهم  استان  118  ميليارد تومان  تسهيلات  مي باشد و به راحتي به متقاضيان روستايي با  هدف ماندگاري روستاها داده مي شود.

 وي افزود: همچنين در بخش مشاغل خانگي  نيز  تسهيلات با رقم خوبي معادل  290 ميليون تومان مي باشد و همچنين در بخش نهادهاي حمايتي از جمله كميته  امداد  امام خميني و بهزيستي نيز تسهيلات خوبي وجود دارد.

 زمان زاده با اشاره به ارائه تسهيلات به واحد هاي توليدي با مشكل اقتصادي گفت: به واحدهاي توليدي كه چك برگشتي دارند تسهيلاتي ارائه ميشود.

فرماندار بشرويه در ادامه به بخشي از اقدامات كشاورزي دولت اشاره كرد و گفت: در شهرستان بشرويه ميزان 220  تن خريد پنبه انجام شد و 100 تن آن نيز پرداخت شده است و همچنين يارانه جو  به ميزان 240 تن شب گذشته به حساب واريز شده است .

 وي افزود: در بخش اعتبارات  نيز ميزان 16 ميلياد تومان به جهاد كشاورزي بشرويه  ابلاغ شده است.

 زمان زاده در خصوص طرح  كاهش 33 درصدي دبي آب چاه موتورهاي كشاورزي گفت:اين طرح به صورت كاهش نيست بلكه براي اينكه كشاورزان مديريت خود را داشته باشند شارژ موتور پمپ ها دو مرحله  اي انجام ميشود كه 15 درصد آن كسر شده و در مرحله بعد اعمال ميشودو اگر كشاورزان در سال با مشكل شديد روبرو شوند ميتوان اين كار را مديريت كرد.

 فرماندار بشرويه افزود: دقت شود كه  تعداد 15 درصد شارژ كم نشده  بلكه فقط دو مرحله اي شده است و در مرحله بعد اعمال مي شود.

وي از پيوستن 90 درصدي ادارات و نهادهاي بشرويه به شبكه دولت  خبر داد و گفت: بالاي 90 درصد ادارات  بشرويه به شبكه دولت متصل شده و بانك ها در اين مبحث مقاومت كردند در صورتيكه با كمترين هزينه 100 هزار تومان به شبكه دولت وصل ميشوند و از بسياري هزينه هاي جابجايي نامه نگاري كاسته ميشود.

 زمان زاده در ادامه با تبريك به برگزيدكان ملي در بخش كشاورزي بيان كرد: تعداد 140 نفر در كل كشور در بخش كشاورزي نمونه شده اند و از استان 10 نفر بوده كه از اين تعداد 4 نفر از شهرستان بشرويه بوده اند.

 وي افزود: شهرستان بشرويه داراي مردمي با استعداد در تمامي حوزه ها هستند و بايد حق مردم را بجاي آورد.

  حجت الاسلام و المسلمين علي اكبر حداديان نيز در مراسم شوراي اداراي شهرستان بشرويه با اشاره به حوادث رخ داده اخير  در كشور با محوريت تعداد محدودي بيان كرد: اين افراد  كه از طريق دشمنان هدايت شده بودند ، حريم قران، كشور و ولايت را شكستند و كاملا مشخص است كه عامل  هدايت كننده آنان، كساني هستند كه از انقلاب ضربه خورده اند.

امام جعمه موقت بشرويه  با تاكيد بر اهميت در صحنه بودن مردم افزود: از بعثت حضرت محمد تا كنون ،براي موفقيت و به ثمر رسيدن هر نهضت و قيامي  3 عنصر موثر دخالت داشته اند كه اگر اين 3 عنصر باهمديگر هماهنگ باشند به موفقيت ميرسند كه از جمله مي توان به دعوت كننده يا رهبر ،مردم و هدف اشاره كرد.

 وي  تصريح كرد: هر پيامبر و  يا رهبري نيازمند حمايت مردم است و تا زماني كه مردم در صحنه نباشند ،مسلما هيچ گاه به هدف مد نظر نائل نخواهد شد.

 امام جمعه موقت بشرويه افزود: مردم عزيز ما در هر لحظه  كه احساس كردند ارزش ها و اهداف ولاي آنان نيازمند به حمايت دارد براي ارزش گذاري آن با تمام وجود در صحنه حاضر شدند .

در ادامه رئيس اداره آبفاي شهري بشرويه نيز گزارش عملكرد و فعاليتهاي اين اداره را بيان داشت و عنوان كرد: آب شرب مصرفي بشرويه از دو منطقه دشت گزواز و كال نخاب تامين مي شود كه 5حلقه چاه فعال و يك حلقه چاه براي مديريت بحران در شرايط اضطراري وجود دارد.

مسئول اداره آبفاي شهري شهرستان بشرويه افزود:مجموع دبي آب  بشرويه 137ليتر بر ثانيه است كه 35/1كيلومتر خط انتقال دارد و از طريق مخزن فشار شكن وارد مخزن 6000متر مكعبي شده  و پس از انجام عمليات گند زدايي از طريق108كيلومتر شبكه ي توزيع و   7 هزار و 909 فقره انشعاب به دست مردم و مشتركين مي رسد.

رئيس اداره آبفاي شهري بشرويه با اشاره به خشكسالي هاي اخير از عملكرد امور آب و فاضلاب براي كاهش هدر رفت آب خبر داد و گفت:در چهار سال اخير اقداماتي از قبيل  10100متر اصلاح شبكه در سطح شهر،609فقره بازسازي انشعاب،700فقره تعويض كنتور خراب مشتركين،بازسازي و مرمت تاسيسات بستر چاه و مهندسي مجدد تاسيسات و نصب سه حوضچه ي فشار شكن در سطح شهر  صورت گرفته كه موجب كم شدن 50درصدي اتفاقات شده است

جوادي  تصريح كرد:مشتركين شهرستان بشرويه 72 درصد خانگي، 14درصدتجاري و باقي صنعتي و اداري و سايرهستند كه از آب شرب بشرويه استفاده مي كنند و از 72 درصد مصرف خانگي 53 درصد طبق الگوي مصرف استفاده مي كنند كه جاي تشكر و قدرداني دارد و از كليه مسؤلان ادارات تقاضا مي شود كه در بحث مصرف آب برنامه ريزي هاي لازم را داشته باشند.

وي در پايان با تاكيد بر تداوم خدمت رساني امور آب و فاضلاب شهرستان به مردم افزود:تعرفه ي آب بها پايين ترين قيمت را در بين شاخص هاي حاملان انرژي در استان دارد و نيز تفاوت فاحشي بين قيمت تمام شده ي آب و قيمت براي مصرف كننده ها وجود دارد .

 

تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal