۱۳۹۷ جمعه ۲۶ بهمن
English
صفحه اصلی
1397/04/02 برگزاري جلسه شوراي ترافيك شهرستان بشرويه در محل فرمانداري
برگزاري جلسه شوراي ترافيك شهرستان بشرويه در محل فرمانداري

عليرضا زمان زاده فرماندار و رئيس شوراي ترافيك شهرستان بشرويه در نشست اعضاي اين شورا كه در محل فرمانداري برگزار شد خواستار تعيين تكليف جاده هاي خاكي در محورهاي مواصلاتي شهرستان بشرويه شد.

وي افزود :راه هاي ارتباطي كه به نوعي به يك روستا متصل شده و عبور و مرور در آنها به صورت عمومي صورت مي گيرد متولي آن شوراي ترافيك است ولي جاده هاي بين مزارع و يا جاده هاي خاكي كه متصل به روستا نيستند بايد تعيين تكليف شوند تا نهادهاي متولي بتوانند در اين مسيرها خدمات دهي كند .

فرماندار بشرويه از بهسازي راه خاكي معروف به آسياب هاي آبي توسط ادارات مربوطه خبر داد و گفت: با توجه به اينكه اين راه ارتباطي يك جاده كارگاهي به جهت احداث كانال آبرساني قنات بشرويه بوده ولي در مسير گردشگري آسياب‌هاي آبي ،قلعه تاريخي دختر و منطقه گردشگري قرار گرفته و از حيث رفاه حال گردشگران و بازديدكنندگان از اماكن تاريخي و ميراث فرهنگي مهم است لذا سعي مي‌شود نواقص آن با كمك ادارات متولي زيرساخت انجام شود.

وي از بخشداران شهرستان هم خواست طرح هاي ترافيكي موردنظر بخش ها را ابتدا به كميته فني اعلام كنند تا پس از بررسي و كار كارشناسي به شوراي ترافيك ارجاع داده شود تا بتوان مصوبه لازم را براي اجرايي شدن آنها اخذ كرد.

سروان نخعي پور رئيس پليس راه شهرستان بشرويه هم در اين نشست با اشاره به اينكه در جاده هاي بين مزارع در حال حاضر تردد با وسايل نقليه سبك و سنگين انجام مي شود بيان كرد: با توجه به توسعه بخش كشاورزي و موتور پمپ هاي كشاورزي  در حال حاضر راه هاي خاكي بين مزارع كه قبلا به صورت مالرو بوده وسايل نقليه سنگين و سبك براي حمل محصولات كشاورزي تردد مي‌كنند و احتمال بروز حوادث نيز دور از انتظار نمي باشد لذا بايد تعيين تكليف شده و يكي از نهادهاي متولي عهده‌دار اين راه هاي مواصلاتي شوند تا بتوان خدمات دهي خوبي را انجام دهد.

وي افزود :متاسفانه در نوروز 97 در مسير جاده خاكي معروف به راه آسياب ها كه منطقه گردشگري و از ترافيك عمومي برخوردار است سانحه واژگوني رخ داد كه منجر به فوت يك نفر از سرنشينان يك دستگاه ماشين سواري شد بنابراين لازم است مسئوليت توسعه ايمني و بهسازي اين مسير مشخص شود.

رئيس پليس راه بشرويه از شناسايي نقاط حادثه خيز در محورهاي مواصلاتي شهرستان بشرويه خبر داد و گفت :با توجه به فرارسيدن ايام تعطيلات تابستان و شروع مسافرت ها لازم است در مسير سه راهي بشرويه ديهوك فردوس تا بشرويه و بشرويه به سمت طبس نسبت به بهسازي تعريض پل‌ها نصب علائم هشدار دهنده اقدام لازم به عمل آيد .

نخعي پور همچنين از اجراي طرح كنترل نامحسوس در محورهاي مواصلاتي در ايام تعطيلات تابستان خبر داد و گفت :افزايش گشت‌هاي پليس راه انجام خواهد گرفت.

 خيري رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي بشرويه از بهسازي ورودي و خروجي مجتمع رفاهي امام رضا واقع در كيلومتر 3 جاده بشرويه به طبس خبر داد و گفت :با اتمام پايان عمليات آسفالت ريزي كار نصب گاردريل در يك طرف محور از تقاطع كمربندي تا مجتمع آغاز شده كه دسترسي وسايل نقليه به محل مجتمع و جايگاه هاي عرضه سوخت با امنيت بيشتري انجام خواهد شد.

وي اعلام كرد :با توجه به مصوبه جديد پليس راه كشور و امور حمل و نقل جابه‌جايي مسافر توسط وسايل نقليه ميني بوس و اتوبوس دولتي بايد از طريق پايانه‌هاي حمل و نقل انجام شود كه لازم است اداراتي كه قصد دارند جابه‌جايي مسافر را توسط وسايل نقليه خود انجام دهند هماهنگي لازم را به عمل آورند.

در ادامه اين نشست اصلاح دوربرگردان در بلوار جهاد كشاورزي مقابل اداره دادگستري، دوربرگردان بلوار قائم حد فاصل قائم 17 و 19 ،نصب دوربين هاي ثبت تخلفات رانندگي در معابر اصلي شهر بشرويه ،طرح بهسازي محور ارتباطي بشرويه در سه‌راهي رقه بشرويه ،جمع‌آوري تيرهاي برق اضافه در شهر ارسك، اصلاح محور اتصال خيابان ملا عبدالله بشروي به بلوار امام خميني در محل كوچه مستوفي ،احداث ميدان در محل پارك شكوفه توسط شهرداري ،تامين روشنايي منطقه گردشگري باغستان شهر ارسك مورد بررسي قرار گرفت .

تعداد بازدید: 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal