۱۳۹۷ جمعه ۲۶ بهمن
English
صفحه اصلی
1397/04/25 جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري برگزار گرديد
جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري برگزار گرديد

عليرضا زمان زاده فرماندار شهرستان بشرويه  در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري در محل دفتر فرمانداري و با حضور مديران استاني برگزار شد از پرداخت تسهيلات ارزان قيمت به روستاييان و عشاير براي ايجاد اشتغال پايدار خبر داد و گفت :با هدف توسعه كسب و كار ايراني و ايجاد اشتغال پايدار در روستاها و مناطق عشاير نشين پرداخت تسهيلات با بهره 6 درصد آغاز شده كه در همين رابطه در سال 97 ،  52 طرح به بانك معرفي شده كه از اين تعداد 16 طرح تسهيلات مربوطه را دريافت كرده است .

وي افزود:برخي طرح ها اگر توسط بانك‌هاي عامل تسهيلات پرداخت نشده به دليل كامل نبودن مدارك است و شهرستان بشرويه به تناسب جمعيتي رتبه خوبي در سطح استان به دست آورده است كه انتظار داريم در عملكرد هم رضايتمندي متقاضيان را به دنبال داشته باشد.

 فرماندار بشرويه نظارت بر هزينه كرد تسهيلات دريافتي را يكي از اركان اساسي توليد و اشتغال دانست و گفت :قطعاً اگر در مسير دريافت تسهيلات اشتغالزايي توسط متقاضيان انحرافي مشاهده شود نظارت  اعمال شده و جلو پرداخت تسهيلات كه در غيرمسير خود هزينه گردد گرفته خواهد شد.

 زمان زاده با اظهار گلايه مندي از برخي دستگاه‌ها براي پاسخ به استعلام ها هم گفت :برخي دستورالعمل‌ها و ابلاغيه هايي كه  كشوري اعمال مي‌شود را نمي‌توان به صورت 100% در سطح شهرهاي كوچك و روستاها اجرا كرد و بايد در اين راه تمهيداتي  انديشيده شود تا مشكلي براي اشتغال روستايي پيش نيايد.

  وي از منابع طبيعي امور اراضي و اداره آب هم خواست تا با هماهنگي و تعامل بيشتر با متوليان امور سرمايه گذاري و كارگاه هاي اشتغال زايي زمينه رشد اقتصاد خانوارهاي روستايي و عشاير را فراهم آورند .

 علي شفيعي معاون فرماندار  هم در اين نشست خاطر نشان كرد: در حال حاضر نزديك به 110 ميليارد تومان طرح در قالب توليدات كشاورزي و دامي معرفي شده است ولي تعدادي از بانك‌هاي عامل به دليل اخذ ضامن كارمند توسط متقاضي نتوانسته اند به موقع تسهيلات را پرداخت كنند  كه لازم است در اين مورد چاره انديشي شود .

 وي با اعلام اينكه شهرستان بشرويه در توليد انرژي خورشيدي از ظرفيت بالايي برخوردار است گفت :پروژه راه اندازي نيروگاه يك مگاواتي خورشيدي در اين شهرستان در حال انجام است كه پيشرفت خوبي دارد و پيشنهاد ميشود از محل تسهيلات اعتباري روستايي و عشايري با هماهنگي بين دستگاه‌ها با طرح توليد انرژي خورشيدي در محل موتور پمپ هاي كشاورزي موافقت شود . 

در ادامه سيدحامد حسيني مديركل امور اقتصادي و سرمايه گذاري استانداري خراسان جنوبي از تخصيص يك ميليارد دلار تسهيلات اشتغالزايي روستايي براي خراسان جنوبي خبر داد و گفت :بايد با مديريت منابع زمينه سازي اشتغال پايدار در روستاها و مناطق عشايرنشين استان از محل اين تسهيلات فراهم شود تا بتوان اشتغال پايدار صورت گيرد و سعي مي‌كنيم تا فرايند پرداخت اين تسهيلات را تا جايي كه امكان دارد كوتاه كنيم.

وي  با اعلام اينكه مجموعه متوليان امور اشتغال زايي روستايي در استان حداكثر تلاش خود را به كار گرفته گفت: در سطح استان مجموعه دست‌اندركاران امور كارگروه هاي زيربنايي و اشتغال مصمم هستند تا هرچه سريعتر زمينه اشتغال پايدار فراهم آيد ولي برخي بانك‌هاي عامل با دخالت در اجراي طرح‌ها و اخذ ضمانتنامه روند تسريع در پرداخت ها را با كندي مواجه مي كند

  حسيني با انتقاد از برخي مديران شعبه هاي بانك هاي عامل هم گفت: در برخي از شهرستان‌ها مديران بانك‌ها ضعيف عمل ميكند كه لازم است سرپرستان استاني نسبت به توصيه هاي بانك هاي شهرستان ها همت بيشتري داشته باشد .

 مديركل امور اقتصادي و سرمايه گذاري استانداري خراسان جنوبي عملكرد كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان  بشرويه را مطلوب توصيف كرد و گفت: هر چند شهرستان بشرويه به لحاظ تعداد پروژه در سطح استان رتبه هشتم را دارند ولي در پرداخت تسهيلات رتبه اول استاني را به خود اختصاص داده كه جاي اميدواري در تسريع معرفي پروژه ها مي  باشد.

 وي گفت: تاكنون براي 14 طرح  از شهرستان بشرويه نزديك به هشتاد و چهار ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده كه انتظار مي‌رود جهش خوبي در توليد اشتغال و كسب و كار ايراني به وجود آمده باشد. 
 همچنين جرجاني مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان خراسان جنوبي    از آمادگي واگذاري 5 هكتار اراضي مجزا براي راه اندازي ترمينالهاي ضبط پسته در شهرك صنعتي بشرويه خبر داد و گفت :آمادگي داريم 5 هكتار از اراضي موجود در شهرك صنعتي  را براي راه اندازي ترمينالهاي ضبط پسته اختصاص دهيم ولي اگر در كارگروه زيربنايي اين مصوبه تنظيم شود كه راه اندازي اين واحدها در شهرك صنعتي مقرون به صرفه نيست نيازي به استعلام از شركت شهركهاي صنعتي نمي‌باشد .

 وي با اعلام اينكه قيمت زمين در شهرك صنعتي بشرويه نسبت به ساير شهرستانها پايين‌تر است گفت :قيمت زمين براي اجراي واحدهاي توليدي و صنعتي در شهرك صنعتي بشرويه نسبت به ساير شهرستانها پايين‌تر است و در حال حاضر اسناد زمين هاي اين شهرك براي ارائه به بانكها براي رهن گذاري مشكلي ندارد.

 جرجاني از پيگيري جدي براي گازرساني به شهرك صنعتي، رفع مشكل آنتن دهي موبايل و اينترنت هم خبر داد و گفت: در آينده نزديك كار گازرساني و آنتن دهي موبايل انجام خواهد شد. 
 
تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal