۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
English
صفحه اصلی
1398/08/25 نواخته شدن زنگ كتابخاني در دبيرستان دخترانه حضرت مريم(ع) شهرستان
نواخته شدن زنگ كتابخاني در دبيرستان دخترانه حضرت مريم(ع) شهرستان

همزمان با بيست و هفتمين هفته كتاب جمهوري اسلامي، زنگ كتابخواني با حضور فرماندار و مسئولين ادارات شهرستان بشرويه ، در روز 25 آبان در دبيرستان دخترانه مريم(ع) برگزار شد.

مهندس شفيعي فرماندار و رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان بشرويه در اين مراسم ضمن تبريك ايام هفته وحدت و كتاب به حضار ، با اشاره به پايين بودن سرانه مطالعه در ايران تاكيد كرد پيامبر گرامي اسلام(ص) و همچنين ائمه معصومين (ع) در خصوص كتاب و اهميت كتاب خواني روايات و سخنان زيادي را مطرح فرموده اند و چه زيباست كه مسلمان در اين زمينه نيز همچون ديگر عرصه ها سرآمد باشند. وي در ادامه خطاب به دانش آموزان تصريح كرد مطالعه در افزايش هوش شنوايي و قدرت درك و استنباط بهتر مطالب تاثير بسزايي دارد لذا سعي كنيد با مطالعه هدفمند و روشمند در زندگي ، سطح اطلاعاتتان را از سطح مطالب گنجانده شده در كتب درسي افزايش دهيد.

وي همچنين از آموزش و پرورش بعنوان نهادي فرهنگ ساز خواست تا پايه گذار نظام ترويج مطالعه بوده و از همان مقاطع ابتدايي دانش آموزان را با كتاب ، كتابخانه و كتابخواني آشنا سازد. وي همچنين راه اندازي مركز مبادله كتاب را در نهاد كتابخانه عمومي شهرستان و ديگر مدارس خواستار شد و افزود بايد به سمتي حركت كنيم كه هركسي كه كتابي در اختيار دارد در نقش يك كتابدار عمل كرده و ضمن معرفي كتاب ، آن را جهت مطالعه به ديگران نيز امانت دهد.

در ادامه رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان بشرويه در اين مراسم، ضمن تبريك هفته كتاب و كتابخواني به علاقه مندان و فعالين حوزه كتاب، عنوان كرد: « شعار بيست و هفتمين هفته كتاب جمهوري اسلامي "حال خوش خواندن"  است و اميدواريم اين حال خوش، نصيب همه به ويژه جوانان و نوجوانان عزيز شود»

سركار خانم كياني درادامه بيان كرد: به مناسبت هفته كتاب كه از تاريخ 24 آبان تا 1 آذر 98 برگزار مي شود در كتابخانه هاي عمومي شهرستان بشرويه برنامه هاي مختلف فرهنگي در حوزه كتابخواني و معرفي كتاب برگزار خواهد شد از جمله: مراسم رونمايي، نقد و معرفي كتاب، قصه گويي براي كودكان، اجراي نمايشنامه، جشنواره نقاشي، نشست هاي كتاب خوان كتابخانه اي و مدرسه اي و برنامه هاي متنوع ديگر.

وي همچنين اشاره كرد در طول اين هفته امكان بخشودگي جرايم ديركرد كتاب براي اعضا وجود خواهد داشت و در روز 25 آبان نيز عضويت رايگان وجود خواهد داشت.

لازم بذكر است از ديگر برنامه هاي اين مراسم نواختن زنگ هفته كتاب ، تقدير و تجليل از كتابخوان هاي برتر و همچنين بازديد از نمايشگاه بود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 175
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal