۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/03/02 حماسه سوم خرداد ، حماسه پيروزي اراده هاي ايماني و دل هاي خدايي بر استعمار و استكبار بود
حماسه سوم خرداد ، حماسه پيروزي اراده هاي ايماني و دل هاي خدايي بر استعمار و استكبار بود
استاندار خراسان جنوبي ، كه در مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازي خرمشهر سخن مي گفت با بيان اين مطلب ، ضمن تبريك سوم خرداد سالروز آزادي خرمشهر روز مقاومت، ايثار و پيروزي، گفت: در سالروز حماسه بزرگ سوم خرداد بار ديگر نسيم جان بخش رهايي و عطر شميم نواز استقلال و آزادي ، از يك سو خاطره ي هزاران هزار شهيد گلگون كفن ، جانبازان صبور ، آزادگان سرفراز و ايثارگران مخلص را كه در راه آزادسازي غرورآفرين خرمشهر عزيز حماسه ها آفريدند را زنده مي كند و از سوي ديگر نيز همه ي ما را به اقتضاي زمان به وظايف و تكاليف بزرگمان بيش از پيش رهنمون مي سازد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمد صادق معتمديان، ادامه داد: حماسه بزرگ سوم خرداد ، حماسه پيروزي اراده هاي ايماني و دل هاي خدايي و قلب هاي مملو از عشق و شور و جهاد و ايثار بر ظلم و ستم و استعمار و استكبار بود كه در كنار توجه به اهداف بزرگ انقلاب اسلامي و در سايه رهبري داهيانه پير و مراد مستضعفان جهان ، امام راحل(ره) ، انجام گرفت.
مقام عالي دولت در استان ، ادامه داد: فتح ظفرمند رزمندگان مجاهد در عمليات بزرگ بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر عزيز اين دژ صلابت و استقامت بار ديگر عظمت اراده ي خدا براي پيروزي زنان و مرداني را نشان داد كه با اميد خالصانه به خدا و با دست هاي خالي اما نيرو يافته از توكل و توسل به ائمه اطهار(ع) حول محور ولايت فقيه و ارزش ها و آرمان هاي بزرگ انقلاب اسلامي به سوي لشكر ظلم تاختند و با دستاوردهاي بزرگ و متعالي پرچم هاي افتخار و سربلندي را بر بلنداي قله سبز مقاومت و ايستادگي در برابر زياده خواهي هاي دشمن برافراشتند.
معتمديان، با بيان اينكه اكنون نيز حماسه سوم خرداد، حماسه ي همه ي روزها ، هفته ها ، ماه ها و سالهاي مردم مقاوم ايران اسلامي است، افزود: مردمي كه در چهل سالگي پيروزي انقلاب تا پاي جان خود براي پيشبرد اهداف متعالي خود ايستاده اند و همواره مدافع مظلومان و كوبنده بر سر ظالمان بوده اند.
استاندار خراسان جنوبي، خاطر نشان ساخت: درس بزرگ ملت ايران كه مفتخرانه پيش روي همه آزادگان جهان هست ، درس ايستادگي و مقاومت در برابر ظلم و دژخيم ها به عنوان تنها راه پيروزي بر دشمن زبون و گرگ صفت است ، درسي كه نشات گرفته از حماسه بزرگي به نام عاشورا است.
معتمديان، يادآورشد: اينك و در آستانه فتح قله هاي تعالي وعظمت از سوي آحاد ملت بزرگ ايران موفقيت هاي مردم عزيز ما به ويژه جوانان برومند اين سرزمين چون خار در چشم و استخوان در گلو خواب و آرامش را از دشمن گرفته و در نهايت استيصال ، گاه به حربه تهاجم فرهنگي ، گاه به ابزار تحريم اقتصادي ، گاه به اهرم توطئه هاي اطلاعاتي و امنيتي و اختلاف افكني و گاه به نمايش مضحك تهديد نظامي روي آورده است؛ غافل از اينكه چنين مردم آزاده و استواري كه پس از چهل سال از تولد بزرگترين انقلاب جهان همچنان با دل و جان از آرمان هايشان دفاع مي كند را باكي از اين تهديدها نيست و در سايه اطلاعت از مقام عظماي ولايت و تاسي به منويات آن رهبر فرزانه نه تنها لحظه اي از حمايت از ايران اسلامي دست نخواهند كشيد، بلكه كينه و نفرت و بغض سرشار خود را از اين اقدامات دشمن با وحدت بيشتر و همت هاي عالي تر و تلاش مضاعف تر نشان خواهند داد.
وي ، با تاكيد بر اينكه واقعه فتح خرمشهر را بايد فراتر از يك حادثه و يك عمليات نظامي ديد، گفت: بارها از زبان استراتژيست هاي نظامي شنيده ايم عمليات بيت المقدس توازن نظامي در منطقه را به نفع ايرانيان رقم زد و فتح خرمشهر نقطه پاياني بر يك رشته محاسبات و معادلات نظامي بود؛ اما نتيجه واقعه سوم خرداد 61 صرفاً اين نبود، بلكه بعد از فتح خرمشهر رد پاي عنصري تازه در تحليل و ارزيابي استراتژيست ها به نام ايمان و ايدئولوژي نمايان شد و در ارزيابي جنگ ايران و عراق قاطبه كارشناسان به ويژه در غرب بر مولفه تعيين كننده ايمان رزمندگان اسلام تكيه كردند.
مقام عالي دولت در استان ، ادامه داد: در واقعه ي سوم خرداد نه تنها تصوير يك نيروي تسليم ناپذير از رزمدگان ايران به جهان عرضه مي شود، بلكه تصويري مجسم از الگوي جنگ مردمي و اعتقادي جوانان اين مرز و بوم با تكيه بر فرهنگ ايثار و شهادت به نمايش گذاشته مي شود و امروزه به درستي در تقويم رسمي كشورمان سوم خرداد به عنوان روز مقاومت، ايثار و پيروزي ثبت شده است.
معتمديان، تصريح كرد: هويت اين الگوي نوين جنگ بر دو پايه مردمي بودن و معنويت استوار شده است؛ ماهيت مردمي جنگ بگونه اي بود كه در آن دولت و حكومت فقط نقش پشتيبان و تسهيل كننده را ايفا كردند؛ فاتحان خرمشهر مدلي از جنگ را پايه نهادند كه در آن همه اقشار و آحاد جامعه به شكل داوطلبانه و فراگير بار دفاع از حريم مملكت را بر دوش كشيدند.
وي اظهار داشت: از ويژگي مردمي جنگ كه بگذريم ، جهان بيني حاكم بر جنگ ما متفاوت از همه انگاره هاي مكاتب مبارزاتي چپ و راست آن روز بود؛ جوانان ايراني به معناي واقعي ، جهاد در راه خدا را پيشه كردند و موتور محرك اين جنگ در ايام سخت 8 ساله چيزي جز انرژي ايمان و روح شهادت طلبي نبود.
استاندار خراسان جنوبي ، ادامه داد: نبرد آنان از هر نظر از يك الگوي آرماني در تاريخ اسلام الهام گرفته بود، قيام عاشورا و بزرگترين نهضت آزادي خواه تاريخ كه رزمندگان ايراني با عشق ، ادامه راه امام شهيد خويش را در برابر صف بزرگترين دشمنان ايستادند و از كشور و اسلام دفاع كردند.
معتمديان، خاطر نشان ساخت: مرزداران ولايتمدار و غيور ايران اسلامي در شرقي ترين نقطه كشور و بلندهمتان سخت كوش در اقصي نقاط استان خراسان جنوبي ، همچون گذشته پابه پاي نيروهاي مسلح مقتدر و خدمتگزاران خود در دفاع از ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب ثابت قدم و پرشمار چشم به آينده اي اميدوار و سراسر نور و روشني دوخته اند.
وي يادآور شد:در اين استان پهناور و مهم ، زن و مرد، پير و جوان و شيعه و سني با وحدت بي نظير و عشق و علاقه قلبي به نظام مقدس جمهوري اسلامي، همچنان وفادار به ارزش ها و پايبند به اصول انقلاب به حركت خود به سوي توسعه و پيشرفت و آباداني و پشت سرگذاشتن مشكلات ادامه مي دهند.
مقام عالي دولت در استان ، ادامه داد: بدون شك تاكنون هيچ كدام از دشمني هاي بدخواهان نظام مقدس جمهوري اسلامي نتوانسته كوچكترين خللي در اين حركت بزرگ ايجاد نمايد و چه بسا گام هاي همه ما را استوارتر و قلب هايمان را به آينده اميدوارتر و يقين و اعتماد و اعتقادمان را به بشارت هاي الهي و قرآني راسخ تر نموده و از اين پس نيز با تاسي به پيروزي هاي بزرگي همچون حماسه عظيم سوم خرداد و با تكيه بر ارزش هاي عظيم اسلامي و انقلابي و دفاع مقدس با پشت سر گذاشتن توطئه هاي اقتصادي، فرهنگي و امنيتي دشمن قطعاً روزهاي پيش رو روزهايي سراسر پيشرفت و سرشار از اميد و سرفرازي خواهد بود.
اين گزارش حاكيست؛ در پايان اين مراسم از مستند تنها شهيده دوران 8 سال دفاع مقدس خانم بي بي معصومه محمودي با حضور استاندار خراسان جنوبي رونمايي شد و چندين نفر از رزمندگان ، جانبازان و ايثارگران نيز مورد تقدير قرار گرفتند.
 
 
تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal