۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
English
صفحه اصلی
1398/11/03 جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان برگزار گرديد
جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان برگزار گرديد
فرماندار شهرستان بشرويه گفت: علي رغم كم بودن ميزان بارندگي پيش بيني شده براي شهرستان،اما عدم نفوذ پذيري خاك و رطوبت بالا امكان وقوع رواناب را در بشرويه به وجود مي آورد.
علي شفيعي فرماندار شهرستان بشرويه در جلسه مديريت بحران اين شهرستان بيان داشت: با توجه به اينكه بارندگي ها را در پيش رو داريم مجددا تمامي دستگاه ها و نهادهاي خدمات رسان بايد آمادگي داشته باشند.
وي افزود: در بارندگي اخير با توجه به ميزان بالاي بارندگي،خوشبختانه به دليل اينكه اين بارندگي در طي دوروز و به شكل برف و باران بود رواناب و خسارت چشمگيري نداشتيم.
شفيعي ادامه داد: تنها چند مورد سقوط تيربرق داشتيم كه باتوجه به ايجاد خط جديد قطعي برق تنها چند ساعت بيشتر طول نكشيد.
وي افزود: به زودي نيز با ورود سامانه بارشي جديد به كشور در بشرويه هم بارندگي بيش از 10 ميليمتر داريم و كاهش دما را خواهيم داشت.
فرماندار شهرستان بشرويه اظهار كرد: ممكن است كاهش دما در بشرويه به شدت ساير شهر ها نباشد اما باتوجه به كاهش دما در سطح‌ استان و اينكه تغذيه در مسير به سمت شهرستان كاهش مي يابد، احتمال قطعي گاز را بايد بدهيم و از هم اكنون گلخانه ها، مرغداري ها و نانوايي ها بايد براي تامين سوخت ذخيره خود اقدام نمايند تا در صورت قطعي گاز متضرر نشوند.
شفيعي همچنين از مسئولان مربوطه خواست از بندسارها و بندهاي خاكي بازديد كرده تا در صورت بارندگي مشكلي به وجود نيايد.
وي بيان داشت: بارندگي پيش رو گرچه كمتر خواهد بود اما به دليل كاهش نفوذ پذيري زمين و رطوبت بالا در منطقه احتمال وقوع رواناب وجود دارد.
فرماندار شهرستان بشرويه همچنين تخريب بافت تاريخي به دليل بارندگي ها و ايجاد رطوبت در شهرستان را يك زنگ خطر جدي دانست و افزود: اگر روند بارندگي به همين شكل ادامه داشته باشد نه تنها بافت تاريخي و ارزشمند ما تخريب خواهد شد بلكه برخي‌از آثار ثبت شده ما تخريب مي شود.
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 494
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal