۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
English
صفحه اصلی
1399/04/02 پیام فرماندار شهرستان بشرویه به مناسبت هفته صرفه جویی
پیام فرماندار شهرستان بشرویه به مناسبت هفته صرفه جویی

پیام فرماندار شهرستان بشرویه به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب

به نام خدا

هفته اول تیر، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری شده است، امروزه جایگاه آب به عنوان یکی از محورهای اساسی توسعه بر هیچ کس پوشیده نیست.

با توجه به اینکه ایران، از جمله کشورهای پهناور دنیاست و نیاز به آب شیرین در بخش های گوناگون، از جمله کشاورزی بسیار فراوان است، استفاده بهینه از آب، موجب بهره مندی از فعالیت های اقتصادی مناسب و سامان دهی اقتصاد کشور می شود.

با مصرف درست و بهینه آب و هدایت آن به بخش کشاورزی، می توان بسیاری از مواد غذایی مورد نیاز کشور را تأمین کرد تا نیازمند بیگانگان نباشیم.

تغییرات اقلیمی، رشد روزافزون مصارف آب به خصوص برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی، افت شدید سطح آب های زیرزمینی و افزایش دشت های ممنوعه، خشکسالی های پیاپی و رعایت نشدن الگوی مصرف صحیح، چالش هایی است که گذر از آنها عزم راسخ مردم پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را همانند تمامی برهه های حساس و تاریخ ساز می طلبد.

امروزه مدیریت بهینه منابع آب بر پایه همکاری و مشارکت تمام سطوح و لایه های اجتماعی است که در این فرایند از افراد و شهروندان گرفته تا سازمان ها و نهادهای دولتی همگی باید با تعهد و آگاهی اجتماعی به این مهم توجه کنیم تا شاهد بهره برداری پایدار از منابع آب استان و به ویژه شهرستان بشرویه باشیم.

علی شفیعی

فرماندار شهرستان بشرویه


تعداد بازدید: 138
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal